Languages

Välkommen till Bufab Sweden!

Bufab Sweden är det största bolaget inom Bufab Group. Vårt huvudkontor är beläget i Värnamo tillsammans med vårt lager som också är koncernens centrallager. Från vårt centrallager levererar vi produkter till våra systerbolag och kunder över hela världen. Vårt lager är fullt automatisk och har en kapacitet för 50 000 plastlådor och 20 000 pallar.

Idag är vi 115 anställda och vi har säljkontor runt om i Sverige som Stockholm, Göteborg och Västerås. Vi har mer än 35 säljare som arbetar med våra kunder runt om i Sverige.

På Bufab Sweden sätter vi alltid våra kunders intressen först. Verksamheten börjar och slutar med vår kund. Vi är en Solutionist™ – ingenting är omöjligt och vi kan ge dig den lösningen du behöver. Vi vill skapa lönsamhet för våra kunder och vi har kraften att göra det.

 

Ledning

Johan Lindqvist, VD
Tel: 0370 69 69 17
johan.lindqvist@bufab.com

Martin Älverdal, Försäljningschef
Tel: 0370 69 69 08
martin.alverdal@bufab.com

Kalle Berggren, Försäljningschef
Tel: +0370 69 69 11
kalle.berggren@bufab.com

Christopher Broman, Sales Operations Manager
Tel: 0370 69 69 33
christopher.broman@bufab.com

Maria Götesson, Inköpschef
Tel: 0370 69 69 96
maria.gotesson@bufab.com

Alex Möller, Lagerchef
Tel.: 0370 696 980
alex.moller@bufab.com

Mikael Lingeskog, Ekonomichef
Tel: 0370 69 69 31
mikael.lingeskog@bufab.com

Henrik A. Fransson, Regional Kvalitetschef
Tel: +46 370 69 69 72
henrik.a.fransson@bufab.com

Jonas Almqvist, Business unit Manager
Tel: +46 370 69 69 59
jonas.almqvist@bufab.com

Asia Pacific


East


Nordic

Rudhäll Group
Rudhäll Industri AB - HK
Rudhäll, Rudö
SE-335 91 Gnosjö
+46 (0)370-50 18 10
Nordic
Bufab Lann
Box 445 (Margretelundsvägen 8B)
SE-331 24 Värnamo
Sweden

Tel: +46(0)370 69 94 00
Fax: +46(0)370 69 94 49
Nordic
BUMAX AB
Säljkontoret:
Södra vägen 8
702 27 Örebro

Tel: 0585 521 00
Fax: 0585 521 15

Produktion:
812 94 Åshammar

Tel: 0290 561 00
Fax: 0290 561 38
Nordic
Bufab Kit
Box 431, (Margretelundsvägen 8)
SE-331 24 Värnamo,
Sweden
Tel: +46 (0)370 33 77 00
Fax: +46 (0)370 33 77 40
Nordic
Bufab Sweden
Box 2266 (Stenfalksvägen 1)
331 02 Värnamo
Sweden

Tel: +46 (0)370 69 69 00
Fax:+46 (0)370 69 69 10
Nordic
Magnetfabriken AB
Gilltunavägen 4
SE-721 32 Västerås
Sverige
021-15 80 80

Nordic

UK


West


Till toppen